Co v zimě

Nejbližší okolí Chaty Stachy nabízí v zimě bohaté vyžití milovníkům běžeckého i sjezdového lyžování a snowboardingu. V blízkosti se nacházejí 3 lyžařské areály pro sjezdové lyžování a pro milovníky bílé stopy je připravena řada pravidelně udržovaných běžkařských tratí, které poskytují maximální komfort.

V areálu Zadov – Churáňov se též nachází snowpark a skicrosová dráha, kde najdou vyžití milovníci snowboardingu a freestyle lyžování.Lyžařským začátečníkům doporučujeme Lyžařskou a snowboardovou školu SKI ZADOV, která nabízí komplexní služby týkající se výuky lyžování a snowboardu pro všechny úrovně a věkové kategorie.

Tato lyžařská škola nabízí programy pro děti i dospělé, které jsou přizpůsobeny věku i vstupním dovednostem a k výuce využívá speciální cvičný svah s lanovým vlekem pro začátečníky.

Zadov – Churáňov

Nejznámější z azadovreálů je Lyžařský areál Zadov – Churáňov (890-1120 m.n.m.), který je vzdálen od chaty 5 km. Přímo u areálu je parkoviště na kterém pohodlně zaparkujete. Na Zadově a Churáňově je celkem 7 sjezdovek, jejichž celková délka je 4,5 km a přepravní kapacita 8 dopravních zařízení je 6564 os/hod. Sjezdovky se 2x denně upravují a všechny sjezdovky v areálu Kobyla, areálu U Hořejšů a dolní polovina sjezdovky u Lanové dráhy Zadov-Churáňov se uměle zasněžují. Provoz vleků je denně od 8:30 do 16:00.
Areál Zadov-Churáňov též nabízí ve 2 areálech večerní lyžování. V areálu Kobyla se večer lyžuje denně mimo pondělí od 18 do 21 hodin. V areálu U Horejsů
je noční lyžování v provozu denně, včetně pondělí. Sjezdovky pro večerní lyžování jsou osvětleny a vždy čerstvě upraveny.
V areálu Zadov – Churáňov se též nachází snowpark a skicrosová dráha, kde najdou vyžití milovníci snowboardingu a freestyle lyžování. Samozřejmostí je i lyžařská škola a půjčovna lyží.

 

Běžecké lyžování

běžecké lyžování StachyZadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice. Běžecký stadion a přilehlé závodní tratě 1-10 km, které hostily Světový pohár v běhu na lyžích již v roce 1983 (viz mapka), jsou i dnes místem konání mnoha významných závodů – ročně cca 20 sportovních
akcí, a byly též známy jako druhý domov naší běžecké jedničky Kateřiny Neumannové.

Pravidelně a kvalitně udržované turistické trasy v celkové délce kolem 50 km s návazností na upravované trasy po celé Šumavě (viz mapka). Vzdálenost některých známých míst – Horská Kvilda – 6 km, Kvilda – 10 km, Prameny Vltavy – 16 km, Knížecí Pláně – 18 km, Březník – 20 km, Modrava – 15 km, Nové Hutě – 5 km.
Lyžařským areálem Zadov je upravováno 13 tratí o celkové délce 60km.

 

Nové Hutě

Areál Nové Hutě je vzdnové-hutěálen od chaty 12 km. V areálu Nové Hutě je lyžařský vlek Tatrapoma Nové Hutě dlouhý 1050 m a s převýšením 150 m. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Vynikající podmínky poskytuje pro lyžařské výcviky. V provozu je v zimě i malý dětský provazový vlek u dolní stanice velkého vleku.
Pro náročné lyžaře je určen nedaleký lyžařský areál Zadov – Churáňov. Běžecké trasy procházející Novými Hutěmi jsou napojeny na trasy ze Zadova a pokračují dál na Borovou Ladu. 50m od horní stanice vleku vede pravidelně upravovaná trasa Zlatá Studna-Přilba-Rozc. nad St. Hutěmi-Pláně, kde je místo jak pro klasiky tak pro bruslaře!

 

 

Kašperské Hory

Lyžařský areál KašperskKasperske_Horyé hory je vzdálen od chaty 12 km. Nabízí 3 vleky 1800m, převážně modrých, sjezdových tratí. Areál je svým charakterem určen začínajícím lyžařům a rodinám s dětmi. Nabízí lyžařskou školu a dětský park, ve kterém vaši nejmenší najdou lyžařský kolotoč pro začátečníky, pohádkové zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely, dětský koutek s vyhřívanou hernou a řadu dalších atrakcí.
V areálu se též nachází Snowpark, který je upraven pro začátečníky i pokročilé a ve kterém si užijete raily a skoky a můžete se naučit pár nových triků.
V okolí skiareálu Kašperské Hory se nachází 20 km upravovaných běžeckých stop, které se přímo napojují přes obec Nicov na běžecké stopy upravované z LA Zadov.
Z Kašperských Hor se můžete mimo jiné podívat pod hrad Kašperk, do obce Žlíbek, dále přes bývalou vojenskou střelnici na Ždánově, sedlem pod Královským kamenem na Krankoty a odtud dále na Javorník nebo přes Nicov na Zadov. Pro cestu zpět lze využít severní cestu kolem vrchu Ždánov s výhledem na krajinu Sušicka a Pootaví. Pro kondiční lyžaře jsou připravovány okruhy v bezprostředním okolí Kašperských Hor a to 3 km okruh od konce Karlovy ulice nebo okruh cca 1,5 km na sjezdovým areálem.

 

Share This